Edblad & Co i Amelia Brud & Bröllop

Stylisten Lill Waldenkrans lånade många fina smycken från Starstudio Showroom till detta stora modejobb med bröllopsklänningar, denna vackra brud har vackra örhängen från Edblad & Co
Albrekts guld på omslaget till amelia brud & bröllop
Rebecca, Åsitas och Yvone Christa i Brud & bröllop


Den superduktiga stylisten Annika Nordström som ofta lånar smycken till sina modejobb här på Starstudio Showroom har i detta fina modejobb i Amelia Brud & Bröllop haft med ringar från Rebecca, Yvone Christa och Åsitas samt örhängen från Yvone Christa
"put a ring on it"


I Amelia´s specialtidning Brud & Bröllop är det ett fint jobb med många vackra ringar med i. Vitguld, stål, titan, diamanter & safirer från 299-49 000kr något för alla smaker och plånböcker:-)
De märken som är från Starstudio Showroom är Guldfynd Edblad & Co Yvone Christa Hallbergs Guld och Albrekts Guld
Starstudio Showrooms pressbilder i Lifestyle wedding

I magasinet Lifestyle Wedding som finns i butik nu är våra pressbilder med.
Denna gång från Franck Herval, Rebecca, Guldfynd & Hallbergs Guld
Rebecca och Franck Herval i Lifestyle Wedding

Romantiskt armband med länkade hjärtan från Rebecca och långa örhängen med blåa och turkosa stenar från Franck Herval
Yvone Christa i Lifestyle Wedding


Hallbergs Guld och Guldfynd i det fina magsinet Lifestyle Wedding

Stilrena vitguldsringar med diamanter från Hallbergs guld och Guldfynd finns med på sid 96 i magasinet Lifestyle Wedding
Ann Wilson for Unica of Sweden

Ann Wilson, jurymedlem i Tv-programmet Let´s dance, designar en smyckeskollektion för svenska smyckesmärket Unica of Sweden.
Kollektionen består av fem olika smyckesset med halsband, örhänge och armband som finna att få i två färgställningar; silver eller brons.
Känslan i smyckena är glamourös, precis som Ann själv. Med berlocker som speglar hennes karriär som dansare; diskokulor och högklackade festskor.
Priserna ligger mellan 275 kr - 445 kr.
Hallbergs & Albrekts Guld och Åsitas på lady i M Magasin


Smycken från Hallbergs Guld, Albrekts Guld och Åsitas i ett filminspererande modejobb i MMagasin nr 02
Syster P Yvone Christa & Rebecca i M-Magasin nr 02

Stora och vackra ringar på en helsida i M-Magasin, ringarna kommer verkligen till sin rätt på denna snyggt layoutade sida.
Två stycken i silver från Syster P, en guldpläterad skönhet från Rebecca och blomformad i guld från Yvone Christa
Hallbergs Guld och Guldfynd i Chic nr 03

Kedja i vitguld med briljanthänge från Guldfynd och ett silverhalsband med glittrande bollhänge från Hallbergs Guld finns med i detta nr av CHIC
Våga, Unica of Sweden, Yvone Christa, Pearls for Girls och franck herval i Lifestyle´s "watches & jewelry"

Fint uppslag i magasinet Lifestyle´s "Watches & Jewelry" med pressbilder från märken som ligger på Starstudio Showroom, på denna sida är
Våga, Unica of Sweden, Yvone Christa, Pearls for Girls och Franck Herval representerade. Vad fint det blir och vad smyckena kommer till sin rätt när det är enkelt och stilrent layoutat.
Diamantringar från Guldfynd & Hallbergs Guld i Lifestyle´s "watches & jewelry"

Alliansring i vitguld med 18K guld med diamanter på 0,5 ct från Guldfynd nr 8, 10 998kr och en halvalliansring i vitt guld med diamanter på 0,5ct 12 995kr från Hallbergs Guld nr 9
Alliansring = Ring med flera stenar i rad Halvallians = Stenar enbart på överdelen av ringen
AT by Alessandro Testi i Lifestyle watches & jewelry

Flätade armband med arbetade silverspännen från AT by Alessandro Testi mannen bakom Rebecca smyckena
Våga i lifestyle´s "watches & jewelry"

Vackert hjärta hängande i snirkligt grått bomullsband från Våga, en av våra pressbilder i det fina magasinet Lifestyle´s "Watches & Jewelry"
Unica of Sweden i Leva

I nr 02 av tidningen LEVA belönas månadens brev med ett vackert armband från Unica of Sweden.
Varje månad i LEVA finns chans att få ett fint smycke från någon av alla våra fina märken vi representrar på Starstudio Showroom.
Åsitas - Starstudio showroom

Modell med liten sötnos båda har Åsitas smycken, fotograferade i showroomet här på Starstudio
Utlån
Denna vecka har börjat bra med flera utlån till ex Tara, Aftonbladet och Damernas Värld, roligt!
Idag var stylisten Eva Lind här och lämnade lite smycken hon lånat och stylisten Ia Greiff lånade från Josh och Anna Gav till ett omslag för Tara.
Idag var stylisten Eva Lind här och lämnade lite smycken hon lånat och stylisten Ia Greiff lånade från Josh och Anna Gav till ett omslag för Tara.
Yvone Christa i lantliv

Vackert armband från Yvone Christa i tidningen Lantliv, ett fantastiskt fint modejobb av stylisten Eva Lindh (denna bild dock mkt beskuren)
Omslag på Kattis med Yvone Christa örhängen
Idar och Yvone Christa i Damernas värld nr 02
Syster P i damernas värld nr 02

Silverkedja med öppningsbart hjärthänge från Syster P, skymtar fram lite vid höften på modellen.
Vid vissa publiseringar kommer smyckena inte till sin rätt, och det kan även vara så att smyckena inte syns alls, vilka bilder som väljs och vilka smycken stylisterna väljer att använda vet vi oftast inte förrän vid publisering, överraskning varje gång:-)
82 jewelry för cocktail time
82 jewelry på tv bönderna
Guldfynd i Tara nr 02

Lång kedja med länkade cirklar, lilafärgade glasstenar och kedjor. Enkelt men ändå speciellt från Guldfynd
82 jewelry i tara nr 02
Åska i tara nr 02
Josh, Våga och Hallbergs guld i Allas veckotidning nr 02

Superfint silverpläterat armband med flätat läder från Josh
Tre st fina stretcharmband med silver och guldfärgade pärlor från Våga
Långa glänsande halsband i silver och guldmetall från Hallbergs Guld uppe i högra hörnet
LÅnga klassiska pärlhalsband från våga
god fortsättning
Nästa vecka kommer bloggen vara i full gång igen, fina pressklipp från lån
under november och december kommer att läggas upp.
Det kommer att hända mycket nytt och roligt här på Starstudio Showroom under 2011,
som vi skriver mer om nästa vecka.
Önskar alla en god fortsättning på det nya spännande 2011
Vackra örhängen från Promise i S-Magasin
Örhängen med pauasnäckor från Promise 540 kr








